Jesličky

MY VERY FIRST WINE - BÍLÉ, VOŇAVÉ A ROZPUSTILÉ

Moje první samostatné víno odráží ročník, pozdější sběr i divokost vinohradu. Je jedinečné a rozpustilé. Je to můj holčičí projekt. Prvotina. Něco malého, ale důležitého. Něco zlatého v růžové náruči.

POCITY

"Víno, který bude vonět, ale nebude sladký. Víno, který bude nejen pro moje kamarádky, mámu, ségru a další ženy, který jsem ještě nenaučila na červený - i když tahle mise ještě nekončí. Víno podle mě. Voňavé, zlatavé a plné."

PODROBNĚ

Bílé, tiché, 3 dny maceracované na slupkách a 5 měsíců v 400l sudu. Viniční blend odrůd müller thurgau, ryzlink vlašský, neuburg a isabela. 

Jsou to voňavé odrůdy, ale chtěla jsem jim vytvořit trošku hranice, proto macerace a proto sud. Kombinace je svérázná a výrazná.

Alkohol: 12,5%, Trať: Veselý, Bořetice

BACKSTORY

S Vojtou jsem ve vinohradě i ve sklepě od roku 2018. Jsem věčná studentka, zvědavka a chtěla jsem se jednou pustit do bílého vína. I přesto, že Vojta nechtěl. Chtěla. Za 5 - 10 let. Ale osud tomu dal a bio vinohrad se neodmítá. Ne na Moravě.

PROČ JESLIČKY?

Název se zrodil z naší konverzace s Vojtou, kde překlep sehrál velkou roli:

V: Máš ten vinohrad u Jesličky

A: To je trať Jesličky? To je skvělý!

V: Sorry překlep, Jedličky, u Jedličky...

A: Whatever, budou to Jesličky. 

BUDEŠ U TOHO? DEJ MI VĚDĚT

Své víno začnu prodávat na 1. máje. Je to košér nebo kýč jak bič? Je to jedno. Je to den, kdy limitovaná vinařka vydá své limitované víno.

Mám jich jen 300 ks. Dej mi vědět a já dám pak vědět tobě.